kutusan-icons-01

SERTİFİKA VE

Belgelerimiz

Üretim sürecimiz boyunca doğaya zarar vermediğimizi, çevreye uygun üretim yaptığımızı gösteren ve dünyamızın geleceğini garanti alma amacı güden sertifika ve belgelerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

kutusan-point
kutusan-icons-02

FSC Belgesi

Bu belgenin amacı, Dünya genelindeki ormanlık alanlarda hızla gerçekleşen azalmanın endişesiyle ilgilidir. FSC Belgesi, ürünün kontrollü kaynaklardan üretildiğini ve bu amaç için üretilmeyen ağaçların kullanılmadığını kanıtlar. Ayrıca kullanılan ağacın kalitesini de belgelemiş olur. Senede en az bir kez sertifika faaliyetlerinin uygunluğu teftiş edilir.
Dünyadaki en büyük mirasımız olan ormanların tehlikeye atılmamasını sağlar, insan girmemiş ormanların ekolojik yapısını korur. FSC Belgesi böylelikle ormanların yok olmasını engeller ve orman mamullerinin tüketimini kontrol altında tutar.
Biz de Kutusan Ambalaj olarak FSC Belgesine uygun üretim yapmakta ve doğaya saygı göstermekteyiz. Böylece gelecek nesillerimize daha sağlıklı bir dünya, daha temiz bir hava bırakabileceğiz.

RESY Belgesi

Almanya'da bulunan RESY geri dönüşüm firması bir hizmet sağlayıcısıdır.

RESY sembolü; özellikle Avrupa Birliği ülkelerine yapılan ihracatlarda kullanılan Oluklu Mukavva ambalajlarında aranmaktadır.
RESY sembolü, lisans sözleşmesi ve yıllık sözleşme ücreti ödenerek kullanılmaktadır. Lisans sözleşmesi yapılan her firmanın kendine ait bir kimlik numarası vardır.

Sadece kağıt, karton ve oluklu mukavvadan yapılmış nakliye ambalajlarında RESY sembolü kullanılabilir.

Geri dönüştürülmüş kağıt, ambalaj endüstrisi için en önemli hammaddedir. Bu nedenle uzun yıllardır, kullanılmış kağıt karton ve oluklu mukavvalar toplanmakta ve geri dönüştürülerek yeniden kullanılmaktadır.

RESY, RESY sembolü taşıyan tüm nakliye ambalaj atıklarının toplanarak ve dönüştürülerek yeniden kullanılmasını garanti eder.

Kalite ve Yönetim Sistemi Sertifikası

ISO 9001 Belgesi, etkin bir kalite yönetimi sistemini belgeleyen bir standarttır. Tüm işletme süreçlerinin prosedürlere, planlara, risk analizlere uygun işlemesini sağlayan bir yapı sağlar. Böylece bu belge firmanın üretmiş olduğu ürünün uluslararası standartlara uygun olduğunu tescil etmiş olur.

ISO 9001 Belgesi, firmanın gelişimine ve büyümesine fayda sağlayan iş geliştirici bir kalite belgesidir. ISO standartları her 5 yılda bir ISO(International Organization for Standardization) tarafından incelenmekte ve gerekli ihtiyaçlar doğrultusunda revizyonlarla yeniden sunulmaktadır.

Shopping Basket